Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Leszno

Eugeniusz Grzeszczak mianowany Łowczym Krajowym Polskiego Związku Łowieckiego

30 stycznia 2024 r. Ministerstwo Klimatu i Środowiska powołało Eugeniusza Tomasza Grzeszczaka na funkcję Łowczego Krajowego.

Przewodniczący ZG PZŁ jest myśliwym z ponad 25 letnim stażem. Od 1997 roku posiada uprawnienia selekcjonerskie, przynależy do czterech kół łowieckich: „Gęgawa” Zaborów, „Zwierzyniec” Zasutowo, „Bura Chata” i „Leśnik” Nekla.

Eugeniusz Grzeszczak to znany polityk i samorządowiec. Do Zrzeszenia przynosi bogate doświadczenie zarówno w dziedzinie polityki, jak i ochrony środowiska. Jego wcześniejsza praca w parlamencie oraz zaangażowanie społeczne czynią go doskonałym kandydatem do pełnienia tej kluczowej dla myśliwych roli.

Nowy łowczy pochodzi z okręgu konińskiego, ma wyższe wykształcenie (mgr inż. rolnik), które zdobył na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczej w Poznaniu, ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie marketingu i zarządzania oraz podyplomowe studia prawno-samorządowe na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Jako łowczy krajowy, Eugeniusz Grzeszczak będzie nadzorował politykę ochrony przyrody oraz działań związanych z zarządzaniem populacjami zwierząt łownych. Jego misją będzie promowanie prawidłowej gospodarki łowieckiej i dbanie o zachowanie różnorodności biologicznej naszego kraju.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱