Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Leszno

Strzelectwo

Zasady wyłaniania reprezentacji Okręgu Leszczyńskiego na zawody strzeleckie będą odbywać się dwojako:

  1. W pierwszej kolejności na zasadach rankingu wyników osiąganych przez zawodników w zawodach strzeleckich wpisanych do terminarza PZŁ
  2. W drugiej kolejności rankingu Zawodów Okręgowych organizowanych przez ZO PZŁ Leszno w danym roku.

Ranking wyników prowadzony będzie przez komisję strzelecką ZO PZŁ Leszno. Do rankingu będą wprowadzane wyniki ze startów zawodników w 5- i 6-boju myśliwskim, od 1 stycznia danego roku. Średnia 3 najwyższych wyników będzie decydować, kto znajdzie się w składzie reprezentacji.

Strzelców z okręgu leszczyńskiego prosimy o informowanie biura ZO PZŁ Leszno o swoich wynikach na imprezach strzeleckich w kraju w celu dopisania do rankingu.

W przypadku braku możliwości reprezentowania okręgu przez zawodnika w poszczególnych zawodach zastąpi go następna osoba z rankingu.

Ranking będzie opublikowany na stronie internetowej ZO w Lesznie.

Powyższe dotyczy w szczególności: MP MIX, MPP, MPM, MP Dian, MS.

Zawody KKKŁ – drużyna wyłaniana będzie co roku na zawodach Okręgowych.

REGULAMINY

HARMONOGRAM 2024

DATA NAZWA ZAWODÓW STRZELNICA KONKURENCJE REGULAMIN UWAGI
3.02.2024 Puchar Zimy Krzywiń Pięciobój  
14.02.2024 Turniej Walentynkowy Krzywiń Myśliwskie/Sportowe (kula)  
17.02.2024 Puchar Prezesa BOCK Rawicz Rawicz Oficjalny trening – śrut  
18.02.2024 Puchar Prezesa BOCK Rawicz Rawicz Śrut: parkur i sport  
17.03.2024 Turniej Św. Patryka Krzywiń Myśliwskie/Sportowe (śrut)  
23.03.2024 Puchar Wiosny Krzywiń Pięciobój  
13.04.2024 Puchar Prezesa GOBARTO Krzywiń Pięciobój  Wawrzynowe
22.04.2024 Zawody Zaliczeniowe do Licencji Krzywiń Śrut/Kula  
04.05.2024 Memoriał Stefana Galusa Góra Pięciobój  
2.06.2024 Zawody PIONKI Krzywiń ……………  
23.06.2024 Puchar Lata Góra Śrut/Kula  
29.06.2024 Puchar Lata Krzywiń Śrut/Kula  
14.07.2024 Mistrzostwa Okręgu PZŁ Krzywiń Pięciobój  
20.07.2024 Zawody Puchar Burmistrza Krzywinia Krzywiń Pięciobój  W uzgodnieniu
25.08.2024 Puchar Łowczego Okręgowego Krzywiń Pięciobój  
25.08.2024 Zawody Seniorów (60+) Krzywiń Trap/Zając-rabbit/Dzik  
31.08.2024 Zawody: „Złota Kaczka” Góra Pięciobój  
28.09.2024 Puchar Jesieni Góra Pięciobój  
29.09.2024 Puchar Jesieni Krzywiń Pięciobój  
5.10.2024 Puchar Starosty Rawickiego LISIARZ 2024 Rawicz Lis: makieta i w przebiegu  
26.10.2024 Puchar Gospodarza strzelnicy Krzywiń Pięciobój  
9.11.2024 Turniej nocny „Czerwony Rzutek: Krzywiń Trap  
11.11.2024 Turniej 10 strzałów „Za Ojczyznę” Krzywiń Kula  
1.12.2024 Zawody Mikołajkowe Krzywiń ……………  
21.12.2024 Zawody Wigilijne Krzywiń …………….  

RANKING

ZAWODNIKZAWODYPUNKTACJAWAWRZYN
Furmańczak Tomasz M
Krzywiń 13.04 „C”470 
Chodzież CZ 20.04 „C”442 
Kalisz 3.05 „C”453 
Liga Manowo 18.05. „C”465 
  SREBRNY 1377/1500
Panasewicz Przemysław M
Krzywiń 23.03447 
Krzywiń 13.04 „C”439 
Chodzież CZ 20.04 „C”454 
Góra 4.05437 
Kalisz 3.05 „C”455 
Poznań 12.05. „C”456 
Liga Manowo 18.05. „C”448 
Włocławek 25.05. „C”482 
Piotrków Trybunalski 26.05. „C”439 
RW HUNT 09.06. „C”456 
  SREBRNY 1392/1500
Kołodziejczyk Piotr M
Krzywiń 3.02444 
Krzywiń 17.03107/110 
Krzywiń 23.03420 
Opole 6.04 „C”441 
Krzywiń 13.04 „C”452 
Chodzież CZ 20.04 „C”454 
Tarnobrzeg 11.05. „C”426 
Poznań 12.05. „C”461 
Liga Manowo 18.05. „C”449 
Włocławek 25.05. „C”463 
  SREBRNY 1378/1500
Martin Perzyński M
Opole 06.04 „C”435 
Kochcice 07.04. „C”403 
Krzywiń 13.04. „C”405 
Góra 04.05.448 
Liga Manowo 18.05. „C”453 
RW HUNT 09.06. „C”452 
  BRĄZOWY 1340/1500
Wojtyniak Andrzej M
Krzywiń 23.03336 
Opole 06.04. „C”467 
Krzywiń 13.04. „C”393 
Chodzież CZ 20.04. „C”345 
Kalisz 28.04.396 
Góra 04.05.411 
Kalisz 03.05. „C”411 
Poznań 12.05. „C”412 
Włocławek 25.05. „C”415 
Janusz Motwicki M
Krzywiń 13.04. „C”428 
Chodzież CZ 20.04. „C”426 
Góra 04.05.428 
Poznań 12.05. „C”415 
Norbert Breska M
Chodzież CZ 20.04. „C”364 
Kalisz 28.04.388 
Góra 04.05.400 
Poznań 12.05. „C”389 
Jerzy Durajczyk PKrzywiń 13.04. „C”282 
Grzegorz Franczak MKrzywiń 13.04. „C”386 
Andrzej Patelka M
Krzywiń 13.04. „C”327 
Chodzież CZ 20.04. „C”364 
Hubert Patelka PChodzież CZ 20.04. „C”302 
Krzysztof Matyla PGóra 04.05.297 
Bogdan Gęsicki P
Krzywiń 13.04. „C”382 
Góra 04.05418 
Poznań 12.05. „C”356 
Liga Manowo 18.05. „C”335 
Hubert Roszak M
Krzywiń 23.03.455 
Krzywiń 13.04. „C”404 
Góra 04.05.419 
Liga Manowo 18.05. „C”429 
Tomasz Pilch M
Krzywiń 13.04. „C”417 
Liga Manowo 18.05. „C”447 
Filip Pietraszewski PKrzywiń 03.02398 
Krzysztof Łazik M
Krzywiń 23.03393 
Krzywiń 13.04. „C”383 
Kalisz 28.04.395 
Góra 04.05.437 
Kalisz 03.04. „C”408 
Poznań 12.05. „C”416 
Liga Manowo 18.05. „C”413 
Włocławek 25.05. „C”427 
Jakub Kosowski P
Krzywiń 13.04. „C”344 
Góra 04.05.387 
Poznań 12.05. „C”356 
Karol Maćkowski P
Krzywiń 13.04. „C”389 
Góra 04.05.417 
Poznań 12.05. „C”398 
Eryk Mielcarek MKrzywiń 13.04. „C”363 
Tomasz Ratajczak P
Krzywiń 03.02.398 
Krzywiń 23.03.427 
Krzywiń 13.04. „C”412 
Chodzież CZ 20.04. „C”405 
Kalisz 28.04.427 
Góra 04.05.411 
Kalisz 03.05. „C”423 
Romuald Głuszko
Góra 04.05.397 
Liga Manowo 18.05. „C”453 
Bartłomiej Franczak MKalisz 03.05. „C”419 
Robert Giezek stażystaGóra 04.05.341 
Tadeusz KolbergKrzywiń 13.04. „C”327 
Robert Mielcarek
Krzywiń 03.02407 
Krzywiń 13.04. „C”384 
Góra 04.05.434 
ZAWODNIKZAWODYPUNKTACJAWAWRZYN
Panasewicz Przemysław M
Opole „C” 1.04.460 
Chodzież „C” 22.04.427 
Góra „C” 23.04.147 
Częstochowa „C” 6.05423 
Włocławek „C” 7.05.464 
MTP Poznań „C” 13.05.469 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.430 
4huntong „C” 28.05454 
Kolba Katowice „C” 3.06428 
Kochcice „C” 10.06449 
Opole „C” 11.06451 
Włocławek „C” 17.06479 
Toruń „C” 18.06429 
KKKŁ „C” 1.07438 
Góra 24.06 okręgowe430 
Krzywiń 16.07 na 400pkt351 
Półfinał Ligii „C”411 
Włocławek „C” 19.08.477 
Kalisz „C” 20.08.460 
Toruń Puchar PZŁ „C” 26.08425 
MPM „C” I miejsce DRUŻYNOWO447 
Legnica „C” 7.10417ZŁOTY 1425 PKT
Kołodziejczyk Piotr M
Lubiszyn 18.03.444 
Opole „C” 1.04.442 
Chodzież „C” 22.04.440 
Góra „C” 23.04.442 
Radom „C” 29.04.470 
Kalisz 3.05442 
Częstochowa „C” 6.05460 
Włocławek „C” 7.05.453 
MTP Poznań „C” 13.05.476 
Piotrków Trybunalski „C” 14.05.434 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.458 
MIX „C” 27.05.444 
4huntong „C” 28.05436 
Kolba Katowice „C” 3.06454 
Kochcice „C” 10.06464 
Włocławek „C” 17.06457 
Toruń „C” 18.06457 
Katowice „C” 15.07.439 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.353 
Półfinał Ligii „C”437 
Włocławek „C” 19.08.454 
Kalisz „C” 20.08.435ZŁOTY 1410 PKT
Toruń Puchar PZŁ „C” 26.08455 
MPM „C” I miejsce DRUŻYNOWO436 
Góra 1.10456 
Legnica „C” 7.10469 
Wojtyniak Andrzej M
Opole „C” 1.04.436 
Chodzież „C” 22.04.419 
Radom „C” 29.04.395 
Kalisz 3.05395 
Częstochowa „C” 6.05407 
Włocławek „C” 7.05.348 
MTP Poznań „C” 13.05.378 
Piotrków Trybunalski „C” 14.05.350 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.428 
4huntong „C” 28.05427 
Kolba Katowice „C” 3.06435 
Kochcice „C” 10.06398 
Opole „C” 11.06428 
Opole „C” 09.07.409 
Góra 01.07.356 
Góra 24.06 okręgowe431 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.355 
Opole „C” 19.08.399 
Kalisz „C” 20.08.410 
Janusz Motwicki M
Chodzież „C” 22.04.418 
Góra „C” 23.04.453 
Góra 7.05.462 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.421 
Góra 24.06 okręgowe389 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.345 
Góra 1.10452 
Norbert Breska M
Chodzież „C” 22.04.357 
Góra „C” 23.04.352 
Kalisz 3.05345 
Góra 7.05.387 
MTP Poznań „C” 13.05.362 
Góra 01.07.422 
Góra 24.06 okręgowe353 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.289 
Góra389 
Jerzy Durajczyk P
Chodzież „C” 22.04.342 
Góra „C” 23.04.340 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.319 
Góra 1.10384 
Grzegorz Franczak M
Chodzież „C” 22.04.387 
KK KŁ „C” 01.07.418 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.326 
Andrzej Patelka MChodzież „C” 22.04.350 
Hubert Patelka PChodzież „C” 22.04.279 
Mariusz Franczak M
Chodzież „C” 22.04.413 
Góra 01.07.447 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.364 
Krzysztof Matyla P
Góra „C” 23.04.280 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.206 
Bogdan Gęsicki P
Góra „C” 23.04.301 
Góra 7.05.401 
MTP Poznań „C” 13.05.309 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.319 
Opole „C” 09.07.351 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.288 
Góra 1.10367 
Legnica „C” 7.10362 
Hubert Roszak M
Góra „C” 23.04.430 
Góra 7.05.430 
MTP Poznań „C” 13.05.429 
Opole „C” 11.06416 
Góra 24.06 okręgowe404 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.321 
Półfinał Ligii „C”409 
III Puchar Komisji Strzeleckiej440 
Zawody Okręgowe we Wrocławiu 16.09.441 
Tomasz Pilch M
Góra „C” 23.04.435 
Kalisz 3.05410 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.413 
Góra 24.06 okręgowe429 
Półfinał Ligii „C”428 
Marcin Matuszewski PGóra „C” 23.04.306 
Filip Pietraszewski P
Góra „C” 23.04.387 
Kalisz 3.05391 
Góra 7.05.367 
MTP Poznań „C” 13.05.407 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.391 
MIX „C” 27.05.395 
4huntong „C” 28.05422 
Białystok „C” 3.06404 
Opole „C” 11.06422 
Włocławek „C” 17.06398 
Toruń „C” 18.06357 
Góra 24.06 okręgowe394 
Półfinał Ligii „C”376 
Tadeusz Kolberg PGóra „C” 23.04.320 
Krzysztof Łazik M
Góra „C” 23.04.385 
Kalisz 3.05399 
Góra 7.05.429 
MTP Poznań „C” 13.05.426 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.405 
4huntong „C” 28.05403 
Łącko „C” 4.06389 
Opole „C” 11.06397 
Włocławek „C” 17.06418 
Toruń „C” 18.06410 
Opole „C” 09.07.387 
Góra 01.07.390 
Góra 24.06 okręgowe414 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.316 
Półfinał Ligii „C”422 
Kalisz „C” 20.08.351 
Góra 1.10434 
Legnica „C” 7.10436 
Jakub Kosowski PGóra „C” 23.04.288 
Karol Maćkowski P
Góra „C” 23.04.361 
Opole „C” 09.07.383 
Góra 24.06 okręgowe372 
Legnica „C” 7.10387 
Eryk Mielcarek M
Góra „C” 23.04.404 
Góra 7.05.393 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.367 
Góra 24.06 okręgowe397 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.314 
Góra 1.10374 
Tomasz Ratajczak P
Góra „C” 23.04.369 
Kalisz 3.05416 
Góra 7.05.393 
MTP Poznań „C” 13.05.407 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.422 
4huntong „C” 28.05412 
Opole „C” 11.06421 
Włocławek „C” 17.06417 
Toruń „C” 18.06415 
Góra 01.07.418 
Góra 24.06 okręgowe438 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.338 
Półfinał Ligii „C”350 
Martin Perzyński M
Góra „C” 23.04.421 
Góra 7.05.422 
Elim Ligi Strzeleckiej „C” 20.05.411 
Międzychód 25.06.445 
Góra 01.07.428 
Góra 24.06 okręgowe428 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.314 
Półfinał Ligii „C”400 
Waldemar Stachowiak P
Góra „C” 23.04.411 
Kalisz 3.05338 
Góra 7.05.388 
MTP Poznań „C” 13.05.384 
4huntong „C” 28.05404 
Kochcice „C” 10.06412 
Opole „C” 11.06405 
Legnica „C” 7.10387 
Dawid Stachowiak P
Góra „C” 23.04.377 
Kalisz 3.05374 
MTP Poznań „C” 13.05.420 
4huntong „C” 28.05424 
Kochcice „C” 10.06403 
Opole „C” 11.06412 
Legnica „C” 7.10416 
Mieczysław Łazik PKalisz 3.05295 
Romuald GłuszkoGóra 7.05.406 
Bartłomiej Franczak M
Góra 7.05.419 
Góra 01.07.439 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.350 
Tomasz Furmańczak M
MTP Poznań „C” 13.05.458 
KK KŁ „C” 01.07443 
Góra 24.06 okręgowe437 
Opole „C” 19.08.453 
Toruń Puchar PZŁ „C” 26.08445 
MPM „C” I miejsce DRUŻYNOWO465SREBRNY 1376 PKT
Anna Jędroszkowiak P
MIX „C” 27.05.248 
Góra 24.06 okręgowe276 
Krzywiń 16.07. na 400 pkt.212 
Tadeusz KolbergŁącko „C” 4.06310 
Robert MielcarekKrzywiń 16.07. na 400 pkt.331