Właśnie takie wydarzenie zorganizowało Koło Łowieckie nr 18 „DIANA” w Poniecu we współpracy z Powiat Gostyński.
Koleżanki i Koledzy z „DIANY” na wstępie przybliżyli uczestnikom informacje o kuropatwie i bażancie, jaka jest ich rola w naturalnym środowisku oraz jakie czyhają na nie zagrożenia. Na festynie nie zabrakło atrakcji, zabaw i konkursów zarówno dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Poniecu, jak i pozostałych miłych gości 👌
Edukacja była zorganizowana tak, żeby była ciekawa i dostosowana do odbiorców – zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych. Swoje stoisko miały koleżanki ze Stowarzyszenia Leszczyńskie Diany, koledzy z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Przyrodniczego „Borek” oraz niezawodna Fundacja Z Mojego Łowiska 🦌🦊🪶🐗
Tego dnia zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Dzika przyroda”. Wręczono nagrody dla najmłodszych. 🫶
🦮 Nie zabrakło świetnego pokazu pracy psów ras myśliwskich, poprowadzonego przez przewodniczącego komisji kynologicznej przy ZO Leszno – Krzysztof Bartkowiak. Warto wspomnieć, że to już 5 akcja wsiedlania ☝️w tym Kole Łowieckim, a podczas tegorocznego festynu udało się wsiedlić 160 bażantów oraz 160 kuropatw.🪶 W imieniu Organizatorów, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia (m.in Egzamin Łowiecki za przekazanie pięknych kolorowanek dla dzieci☺️) i za wspólnie spędzony dzień w wyjątkowej atmosferze.
Gratulujemy Kolegom z Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu świetnej inicjatywy 🙌a Koleżance Lidka Świtalska perfekcyjnej koordynacji całego wydarzenia 👌
Fotorelacja:


















