Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Leszno

Relacja z Warsztatów dla Wyżłów i Aporterów 27 września 2022

W sobotę 27 września br w Wąsoszu odbyły się warsztaty dla wyżłów i aporterów. Teren nad Baryczą udostępniło KŁ nr 17 Dzik Wąsosz. Warsztaty zostały przygotowane i prowadzone przez Komisję Kynologiczną przy ZO PZŁ w Lesznie. W treningu uczestniczyły 3 wyżły weimarskie oraz 2 wyżły niemieckie krótkowłose. W trakcie szkolenia czworonogi ćwiczyły konkurencje, które obejmuje regulamin konkursu wielostronnego dla wyżłów. Zatem było bobrowania w szuwarach i przynoszenie kaczki z wody. Na małym polu ćwiczono włóczki oraz odnajdywanie zguby królika i bażanta. Na pobliskiej uprawie doskonalono pracę w dużym polu. Dokuczliwy upalny dzień sprawiał, że psy najchętniej pracowały w wodzie.

W drugiej części spotkania uczestnicy warsztatów wzięli udział w Festynie Leśnym, który był organizowany w pobliskim amfiteatrze. W programie festynu był pokaz psów ras myśliwskich. Na estradzie wystąpiło około dwadzieścia psów, więc widzowie mieli możliwość porównania wyglądu różnych ras. Słowo komentatora opisującego cechy i przeznaczenie poszczególnych psów dopełniało pokaz.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱